Kokosový zázrak

Také Vás, milé dámy, jímá závist při pohledu na asijské ženy, které se pyšní svými krásnými vlasy? Jak to dělají, že i ve vyšším věku mají stále krásně lesklou záplavu černých vlasů?
· Ženy na Tahiti jim dopřávají pravidelnou kúru, jejíž základ je kokosový olej.
· Vědí totiž, že kokosový olej výborně hydratuje a vyživuje jejich vlasový porost.
· Kokosový olej má rovněž vysoký obsah antioxidantů, které pomáhají chránit pokožku i vlasy před různými nepříznivými vlivy počasí.
· Také brzdí proces stárnutí.

Jen se musí dodržovat jedno pravidlo – lisování oleje za studena.Olej se nanese na vlhké vlasy a nechá působit nejméně dvacet minut. A než si vypijete kávu, Vaše vlasy zatím vstanou z mrtvých. Pak už jen umýt běžným způsobem a kochat se, jak jsou lesklé a hebké.

Rady jsou i na šamponech

Jestliže jedna rada nestačí, můžeme přidat další. Je dobré si při mytí vlasů šampon nejprve naředit v kelímku. Když bude řidší, dostane se lépe na celou pokožku hlavy a splní lépe svou funkci. A také ušetříte. Vlasy by se měly mýt vlažnou vodou. Horká by Vám mohla podráždit pokožku a za delší dobu i poškodit vlasové kořínky. Studená neudělá nic. A to doslova. Studenou vodou totiž vlasy neumyjete. Tady tedy platí – zlatá střední cesta.
o Na některých šamponech je v návodu rada, aby se vlasy umyly dvakrát. Je to rada rozumná. Při první mytí šampon vytvoří jen omezené množství pěny, protože bojuje s mastnotou. Až napodruhé bude pěny dostatek.
o Další radou, se kterou se můžete na flakonech se šampony setkat, je ta, aby se vlasy důkladně opláchly. Důležité je, aby se odstranily všechny zbytky šamponu.

Důležité pro zdravé vlasy je i použití kondicionéru. I tady platí jedna důležitá zásada. Kondicionér se nenanáší až k hlavě, ale spíše se aplikuje po délce vlasů. Použití až u hlavy by způsobilo rychlejší maštění vlasů.

Published by